Data dodania

Semestralny wykład profesora Leszka Demkowicza

Zachęcamy do udziału w semestralnym wykładzie "Theory of Non-Self Adjoint Operators", który poprowadzi profesor Leszek Demkowicz - światowej sławy specjalista w dziedzinie obliczeniowej matematyki i mechaniki.

Wykład jest zaplanowany we wtorki i czwartki w godz. 16:00 - 17:30 czasu w Poznaniu od sierpnia 2024 r. 
Ogólny plan wykładów jest dostępny tutaj.

Osoby zainteresowane udziałem w wykładzie proszone są o bezpośredni kontakt mailowy z profesorem, żeby uzyskać dokładne dane na temat terminu wykładu oraz link do platformy zoom.

Kontakt e-mail: leszek@oden.utexas.edu
https://users.oden.utexas.edu/~leszek/ 

Profesor Leszek Demkowicz jest światowej sławy badaczem o wybitnych osiągnięciach naukowych i organizacyjnych. Pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Inżynierii Obliczeniowej i Nauk (Institute for Computational Engineering and Sciences (ICES)) oraz kierownika Katedry Inżynierii Obliczeniowej i Nauk II W.A. "Tex" Moncrief, Jr. w ICES, będąc profesorem na Wydziale Inżynierii Lotniczej i Mechaniki Inżynieryjnej oraz profesorem na Wydziale Matematyki na Uniwersytecie Teksańskim w Austin, USA. Ukończył studia inżynierskie i matematyczne w Politechnice Krakowskiej i Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Profesor Leszek Demkowicz za swoje osiągnięcia naukowe otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest członkiem zagranicznym Polskiej Akademii Umiejętności.

PL