Data dodania

Nabór do programów stypendialnych Fulbrighta

Trwa kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. O wyjazdy do USA mogą się ubiegać osoby przygotowujące rozprawę doktorską, zainteresowani rozpoczęciem studiów I i II stopnia, pracownicy badawczy i dydaktyczni, kierownicy projektów z obszaru STEM oraz – to nowość – chętni do odbycia studiów LLM in International Human Rights Law na University of Notre Dame.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, prowadzony w ścisłej współpracy z ponad 160 krajami na całym świecie. Oferuje stypendia dla osób na różnych etapach edukacji i kariery, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i sztuki. Od momentu powstania w 1946 r. ponad 400 tys. studentów, naukowczyń, nauczycieli, artystek i profesjonalistów mogło dzięki niemu studiować, nauczać, prowadzić projekty badawcze, wymieniać się pomysłami i przyczyniać się do szukania rozwiązań wspólnych międzynarodowych problemów. Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, który przystąpił do Programu Fulbrighta w 1959 roku. Od początku lat dziewięćdziesiątych zarządza nim Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta. Trwa właśnie kolejny nabór do programów stypendialnych.

Fulbright Junior Research Award to program dla osób z polskim obywatelstwem przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. W ramach konkursu możn też składać wnioski o 10-miesięczne stypendium Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2024-25. Nabór wniosków trwa do 6 września br.

Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine to program dla osób z polskim 
obywatelstwem przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych z następujących dziedzin: biologia komórkowa, molekularna lub strukturalna, biochemia, biofizyka albo obszary pokrewne, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Celem stypendium, trwającego od 8 do 10 miesięcy jest realizacja własnego projektu badawczego w Stanford University School of Medicine powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Stypendium jest częścią programu Junior Research Award i oferowane jest we współpracy z Rogala Lab. Nabór wniosków trwa do 6 września br.

 

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

https://fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa/ 

PL