Doktoranci mają obowiązek złożenia do administracji SzD PP w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 września wszystkich informacji oraz dokumentów niezbędnych do przygotowania raportu rocznego/końcowego do Ministerstwa.
Szczegółowe wytyczne oraz wykaz załączników zawarte są we wzorach określonych dla poszczególnych edycji programu „Doktorat Wdrożeniowy”:
Raport końcowy dla IV edycji (dla osób, które uzyskały indywidualną zgodę Ministra na przywrócenie terminu na złożenie raportu końcowego)
Wszyscy doktoranci dostarczają dokumenty w wersji papierowej lub jako pliki podpisane elektronicznie, jeżeli wszystkie strony ujęte w danym dokumencie podpiszą je podpisami elektronicznymi. Do raportu należy dołączyć Oświadczenie o odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej.
Datą zakończenia udziału Doktoranta/ki w programie jest data złożenia pracy doktorskiej do administracji Szkoły Doktorskiej (UWAGA: Doktoranci składający raport końcowy dla IV edycji dostarczają dodatkowo opinię pracodawcy, a także potwierdzenie złożenia pracy doktorskiej do właściwej Rady Dyscypliny – pierwsza strona dysertacji opatrzona podpisem oraz datą; datą zakończenia udziału Doktoranta/ki w programie jest data złożenia pracy doktorskiej do właściwej Rady Dyscypliny).
Terminem zakończenia realizacji Umowy o finansowaniu zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Edukacji i Nauki [obecnie Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego] a Politechniką Poznańską jest dzień 31 października ostatniego roku, na który Minister Edukacji i Nauki [obecnie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego] przyznał środki finansowe.
Opinie promotora oraz opiekuna pomocniczego, będące załącznikami do raportów, powinny zawierać odniesienia do zadań naukowych i wdrożeniowych, które wykonał/a Doktorant/ka. Obszary odniesienia są następujące:
Rozwój kwalifikacji/kompetencji Doktoranta/ki koniecznych do opracowania wersji wdrożeniowej projektu w okresie sprawozdawczym: (satysfakcjonująca / niesatysfakcjonująca),
Wykorzystanie zasobów podmiotu współpracującego przez Doktoranta/kę do realizacji IPB, w okresie sprawozdawczym: (satysfakcjonująca / niesatysfakcjonująca),
Zaangażowanie podmiotu współpracującego w realizację projektu: (satysfakcjonująca / niesatysfakcjonująca),
Merytoryczną wartość opinii opiekuna pomocniczego: (satysfakcjonująca / niesatysfakcjonująca),
Oryginalność i potencjał wdrożeniowy prac realizowanych w ramach projektu na danym etapie zaawansowania: (satysfakcjonująca / niesatysfakcjonująca),
Potencjał podmiotu współpracującego do wdrożenia wyników projektu: (satysfakcjonująca / niesatysfakcjonująca),
Prawdopodobny wpływ działalności Doktoranta/ki na otoczenie społeczno-gospodarcze: (satysfakcjonujący / niesatysfakcjonujący).
Niezłożenie raportu rocznego / końcowego może stanowić podstawę do odstąpienia przez Ministra od Umowy i wezwania jednostki do zwrotu całości przekazanych środków finansowych.
Obowiązujące informacje Ministerstwa o programie „Doktorat wdrożeniowy” w zakresie raportowania:
Informacje z dnia 30 września 2022 r. Informacje w zakresie sprawozdawczości oraz procedur weryfikacji i rozstrzygania raportów w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy”
Informacja z dnia 28 czerwca 2023 r. Szczegółowy zakres informacji zawartych w raporcie rocznym z realizacji programu „Doktorat wdrożeniowy" od V edycji od roku akademickiego 2022/2023
Informacja z dnia 10 stycznia 2024 r. Tryb składania raportów końcowych w ramach IV edycji programu "Doktorat wdrożeniowy"
Informacja z dnia 16 stycznia 2025 r. Szczegółowy zakres informacji zawartych w raporcie końcowym z realizacji programu „Doktorat wdrożeniowy" od V edycji
Zespół doradczy do oceny wniosków i raportów w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy”